13تیر

چگونه عمر کارتیج پرینتر های اچ پی را افزایش دهیم

تعویض کارتریج پرینتر ها پر هزینه است . و پرینتر ها بسته به میزان استفاده و مدل دستگاه هر شش ماه یا کمتر با اتمام کارتریج مواجه میشوند . هرچند شارژ دوباره ی کارتریج کاملا مقرون به صرفه است ما  امروز در وبسایت آبنوس به عنوان نمایندگی رسمی پرینتر های اچ پی ، canon و سامسونگ توصیه هایی فنی برای افزایش عمر کارتریج در اختیار شما قرار خواهیم


1-    همواره پرینتر را تمیز کنید

-    حداقل هفته ای یک بار گرد و غبار را از سطوح خارجی پرینتر اچ پی خود پاک کنید تا این موارد خارجی به داخل دستگاه وارد نشوند .
-    درب پرینتر را باز کرده و هوای فشرده را در آن اسپری کنید . این کار باعث میشود گرد و غبار ، تارهای مو و پرز و ... درون دستگاه جمع نشوند و در نتیجه پرینتر به خوبی کار کند.

2-    اطمینان حاصل کنید که لبه های پرینتر تراز هستند
-    در صورتی که نرم افزار های حمایتی مربوط به پرینتر خود را رو کامپیتور نصب کرده این وارد آن شده و یک alignment test انجام دهید . اینکار باعث جلوگیری از پرینتر با خطوط مزاحم یا اشتباهات رنگی خواهد شد .

 

 


3-    سر پرینتر را تمیز کنید

-    بررسی کنید در صورتی که در نرم افزار های مرتبط با مدل دستگاه شما امکان پاکسازی خودکار وجود دارد از آن استفاده کنید . در غیر این صورت به شکل دستی این کار را انجام دهید .

 

-    حداقل ماهی یک بار دستگاه را خوب تمیز کنید

4-    از انواع کاغذ پیشنهاد شده استفاده کنید

-    مطمئن شوید کاغذی که برای چاپ استفاده می کنید کمترین میزان جذب را داراست . از کاغذ هایی با ضخامت بیشتر از میزان توصیه شده در راهنمای پرینتر خودداری کنید . این کار میتواند باعث گیر کردن کاغذ در دستگاه یا مصرف بیشتر جوهر شود .


5-    کارتریج هایی را که هنوز استفاده نکرده اید به خوبی نگهداری کنید

-بسته ی کارتریج های باز نشده را در دمای اتاق نگهداری کنید و مطمئن شوید محل نگهدای خشک و به دور از دسترس مزاحمین قرار دارد . بسته ی کارتریج ها را تا زمانی که قصد استفاده از آنها را ندارید باز نکنید . باز کردن بسته ماندگاری کارتریج را به شکلی قابل توجه کاهی خواهد داد .

6-    حالت پرینت را روی Draft mode یا حالت چرکنویس تنظیم کنید .

-    رزولوشن پرینت را از بالاترین میزان به پایینترین میزان که اصطلاحا Draft mode نام دارد تغییر دهید . حتی در این حالت نیز کیفیت پرینت قابل قبول خواهد بود .

 

7-    از دستکاه استفاده کنید


-    برای مرطوب نگه داشتن خروجی رنگ کارتریج به طور متناوب از آن استفاده کنید . استفاده نکردن از پرینتر باعث خشک شدن جوهر خواهد شد .
-    در صورتی که به طور معمول به پرینت گرفتن نیاز ندارید حداقل یک صفحه در هر دو هفته پرینت کنید .


8-    در زمانی که به پرینتر نیاز ندارید آن را خاموش کنید .

-    خاموش کردن پرینتر با دکمه ی off موجود بر روی آن ، از خشک شدن سر کارتیج یا کثیف شدن آن با گرد و غبار جلوگیری خواهد کرد .


9-    حافظه ی کارتریج را ریست کنید

-    کارتریج لیزری خالی شده را از دستگاه خارج کنید .
-    برد الکترونیکی روی آن را پیدا کرده و به دنبال یک سوراخ کوچک بر روی آن بگردید
-    سر یک سنجاق کاغذ را در آن فرو برده و فشار دهید تا حافظه ی کارتریج ریست شود . معمولا زمانی که کاریج خالی نشان داده میشود هنوز جانی برای پرینت گرفتن در بدن دارد !

 

10 – روی تونر چسب بزنید

-    کارتریج را از دستگاه خارج کنید
-    دو پنجره ای که میزان رنگ باقی مانده را نشان می دهد پیدا کنید
-    روی آن را با چسب برق بپوشانید . این کار پرینتر را فریب خواهد داد و در بسیاری از موارد میتوانید تا 100 برگ یا بیشتر پرینت بگیرید .

Posted in مقاله های آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نظر شما به عنوان میهمان ثبت می‌‌شود.