24تیر

راهنمای خرید چاپگر:

چه کسانی نیاز به چه نوع چاپگری دارند؟

کاربران چاپگرها عمدتا در یکی از سه دسته ی زیر قرار دارند.

کاربران خانگی می توانند افراد، خانواده ها و یا دانش آموزان و دانشجویان باشند. این ها ممکن است موارد چاپیِ زیادی نداشته باشند، اما چیزی که می خواهند چاپ کنند ممکن است تکلیف خانگی، عکس و پروژه ی هنری باشد. معمولا این افراد به دنبال چاپگرهای جوهر افشان رنگی همه کاره و مقرون به صرفه هستند.

کاربران خانگی و ادارات کوچک ممکن است موارد چاپی کم یا زیادی داشته باشند، اما در اکثر موارد یک چاپگر جوهر افشان مقرون به صرفه می تواند مناسب تر باشد و قیمت مناسب تری داشته باشد.

کارگروه های کوچکِ موجود در یک محیط تجاری نیاز به یک چاپگر غول پیکر (از نظر بازدهی) دارند که بتواند حجم انبوهی از موارد را چاپ کند. اچ پی یک سوپر چاپگر جوهر افشان (HP Officejet Pro 576dw) دارد که می تواند از پس این کارها بر بیاید.

مهم ترین ویژگی های چاپگر

مهم نیست که چاپگر انتخابی تان چه شکل و اندازه ای است. موارد زیر مهم ترین شاخصه ها هستند:

جوهر افشان در برابر لیزری: چاپگرهای لیزری بیشتر توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. اما چاپگرهای جوهر افشان هم امروزه موراد مصرفی زیادی دارند و نسبت به مدل های قبلی شان خیلی بهتر شده اند و مدل های خوبی را برای کاربران خانگی و اداری ارائه داده اند. من به شخصه کاربران خانگی و آنهایی که در ادارات کوچک هستند را تشویق به خریدن چاپگرهای جوهر افشان می کنم.

مدل های چند منظوره: یک چاپگر چند منظوره که اسکنر هم داشته باشد، کارِ کپی گرفتن یا اسکن گرفتن را برای تان آسان می کند.

قابلیت اتصال:

تمام چاپگرها می توانند از طریق USB به کامپیوتر متصل شوند و مدل های اداری از یک پورت اترنت هم برای اتصال به شبکه برخوردار می باشند. امروزه تقریبا تمامی مدل های چاپگرها از قابلیت اتصال بی سیم پشتیبانی می کنند.

چاپ سیار:

حتی متمرکزترین چاپگرها هم تسلیم درخواست ها دستگاه ها سیار شده اند و روشی را برای چاپ موارد چاپی آن ها ارائه داده اند. فقط باید برنامه هایی را پیدا کرد که برای چاپ با اندروید یا iOS کار می کنند و مستقیما می توان با آن ها دستور چاپ صادر کرد، یا به دنبال راهی بود که بتوان از طریق ایمیل دستور چاپ ارسال کرد (مثلا ePrint متعلق به اچ پی یا Cloud Print متعلق به گوگل)، و یا به دنبال تکنولوژی دیگری مثل Apple AirPrint بود. علاوه بر این، فناوریِ نسبتا نا آشنای ارتباط میدان نزدیک (NFC) نیز در برخی از چاپگرهای سامسونگ و Brother وجود دارد. شما می توانید از طریق NFC یک دستگاه سیار مثل موبایل را به چاپگر متصل کنید، سپس با استفاده از یک برنامه ی کاربردی موارد چاپی را به چاپگر ارسال کنید.

چاپ دو طرفه:

چاپ دو طرفه یا duplexing می تواند هزینه ی کاغذ را نصف کند. برخی از چاپگرها قابلیت چاپ دو طرفه ی دستی را دارند. این قابلیت در غالب حالتی است که سریعا به شما می گوید کاغذ را از کدام طرف بچرخانید و مجددا در دستگاه قرار دهید تا پشت آن را هم به طور صحیح چاپ کند. این روش بهتر از هیچ است، اما اگر همیشه بخواهید دو طرف کاغذ را چاپ کنید، این کار بسیار عذاب آور می شود.

امیدواریم مقالات منتشر شده در وب سایت آبنوس بتواند رضایت شما همراهان گرامی را فراهم سازد.کارشناسان فروش و تکنسین های شرکت آبنوس به عنوان نمایندگی رسمی اچ پی و نمایندگی پاناسونیک در ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.تلفن تماس با آبنوس 42372 با پیش شماره 021 می باشد .

Posted in مقاله های آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نظر شما به عنوان میهمان ثبت می‌‌شود.