12تیر

چگونه می توان یک بروشور را داخل word چاپ کرد

همانطور که واژه پردازها بر روی همه ی کامپیوترها شبیه به هم هستند، Microsoft Word برای هر کس که با کامپیوتر کار کرده باشد آشنا می باشد. با این حال افراد زیادی هستند که نمی دانند word گزینه هایی فراتر از متون تک ستونی دارد. در میان این گزینه ها یک گزینه هست که برای ایجاد بروشورها کاربرد دارد و از ترکیب متن و تصاویر گرافیکی استفاده می کند. فرایند ایجاد و پرینت یک بروشور در word همراه با اعمال یک سری تنظمیات ساده، کار آسانی است

microsoft word

مرحله ی 1

نرم افزار Microsoft Word باز کنید و با دنبال کردن مسیر "File > New Blank Document" از داخل منوی برنامه، یک فایل جدید را باز کنید.

مرحله ی 2

قبل از هر کاری باید استایل طرح تان را مشخص کنید. انتخاب شما مشخص می کند که کدام عکس و کدام متن بر روی کدام یک از پنل های برشور باید ظاهر شوند.

مرحله ی 3

از منوی برنامه مسیر "File > Page Setup" را دنبال کنید. یک کادر نصبی ظاهر می شود. جهت صفحه را از "Portrait" (عمودی) به "Landscape" تغییر دهید.

مرحله ی 4

از منوی برنامه مسیر "Format > Columns" را دنبال کنید و تعداد ستون ها را بر روی 3 قرار دهید. همچنین می توانید در صورت تمایل خطوطی را بین ستون هایتان قرار دهید تا برشور از این محل ها تا شود.

مرحله ی5

متن تان را اضافه کنید، طرحی که می خواهید بر روی بروشورتان اعمال کنید را در ذهن تان داشته باشید. یک طرح بشکه ای (استوانه ای) می تواند یک صفحه کامل را در word بگیرد و اضلاع آن به چپ ترین و راست ترین سمت صفحه کشیده شوند.

مرحله ی 6

مسیر "Insert > Picture > From File" را دنبال کنید و هر تصویری که دوست دارید را به بروشور اضافه کنید. Word در ویرایش گرافیک اشیا تا حدودی محدودیت دارد. بنابراین سعی کنید از فرمت هایی مثل JPEG، GIF یا TIFF استفاده کنید.

مرحله ی 7

از داخل منوی برنامه مسیر "File > Print" را دنبال کنید. اگر پرینترتان قابلیت چاپ پشت و رو را دارد، تنظیمات را بر روی چاپ پشت و رو قرار دهید. اگر چاپگرتان این قابلیت را ندارد آن را بر روی print pages 1-1 تنظیم کنید و سپس کاغذ چاپ شده را مجدد به صورت برعکس داخل پرینتر قرار دهید و تنظیمات آن را بر روی print pages 2-2 بگذارید. با این کار می توانید چاپ تان را به صورت صحیح انجام دهید.

microsoft word

امیدواریم مقالات منتشر شده در وب سایت آبنوس بتواند رضایت شما همراهان گرامی را فراهم سازد.کارشناسان فروش و تکنسین های شرکت آبنوس به عنوان نمایندگی رسمی اچ پی و نمایندگی پاناسونیک در ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.تلفن تماس با آبنوس 42372 با پیش شماره 021 می باشد .

Posted in مقاله های آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نظر شما به عنوان میهمان ثبت می‌‌شود.