26تیر

معرفی و بررسی کامل پرینتر پاناسونیک مدل KX-MB1520

معرفی کوتاه پرینترچندکاره لیزری پاناسونیک مدل KX-MB1520
اگر موارد چاپی شما اسنادی با متون مشکی و تصاویر سیاه سفید هستند، یک پرینتر تک رنگ می تواند بسیار مناسب تر از یک پرینتر جوهر افشان رنگی باشد. پرینترهای لیزری متون را واضح تر چاپ می کنند و از نظر اقتصادی به صرفه تر از پرینترهای جوهر افشان هستند.
پرینترهای لیزری تک رنگ و دستگاه های چند کاره (مولتی فانکشن دیوایس MFD) در سال های اخیر مقرون به صرفه تر شده اند. میانگین قیمت یک پرینتر تک رنگ لیزری حدود 800هزار تومان و میانگین قیمت یک دستگاه چند کاره در حدود 1.4میلیون تومان می باشد. هزینه ی آن ها نسبت به همتایان جوهر افشان خود در حدود دو برابر است. اما از نظر اقتصادی و سرعت چاپ به صرفه تر هستند. طرح های جدید پرینترهای لیزری جمع و جورتر از پرینترهای جوهر افشان هستند. یک چنین ویژگی هایی را می توان در پرینتر پاناسونیک KX-MB1520 پیدا کرد که یک دستگاه چندکاره است و علاوه بر پرینت ، عملیات اسکن و فکس را هم انجام می دهد. این مدل از خانواده مدل های KX-MB1500 می باشد.

panasonic kx-MB1520 پرینتر چندکاره پاناسونیک

بررسی ویژگی های پرینتر چندکاره لیزری سیاه و سفید پاناسونیک KX-MB1520

بارزترین ویژگی این پرینتر طراحی آن است. طریقه چاپ آن تقریبا مشابه با پرینترهای جوهر افشان است. با وجود این که این یک دستگاه چند کاره است، اما وزنش زیاد سنگین نیست. اندازه ی جمع و جور باعث شده که بتوان این دستگاه را در فضاهای تنگ هم جای داد. طبق اظهارات شرکت ژاپنی پاناسونیک، مدل جدید که طراحی جدیدی هم دارد 40 درصد کوچک تر از مدل های قدیمی تر می باشد.

محفظه ی کاغذ آن کاغذهایی حداکثر با اندازه ی A4 را می تواند در خود جای دهد. این پرینتر از یک کارتریج تونری با یک درام داخلی استفاده می کند که قیمت آن در حدود 100هزار تومان است. با این حال قیمت به ازای هر پرینت فقط در حدود 10تومان می باشد. محفظه ی کاغذ می تواند تا 150 برگ را در خود جای دهد که یک محفظه ی دستی هم در کنار آن وجود دارد که در هر لحظه یک برگه را می توان در آن قرار داد (از این محفظه در مواقعی که بخواهیم یک پرینت با کیفیت متفاوت بگیریم یا یک سربرگ چاپ کنیم استفاده می کنیم).

رزولوشن بهینه ی اسکنر KX-MB1520 برابر با 600 * 1200 dpi (نقطه در اینچ) است، در حالیکه رزولوشن نسبی برابر با 19200 * 19200 dpi می باشد. قسمت های اسکن و کپی قابلیت های بسیار مفیدی دارند. اسکنر آن چهار حالت دارد (که چهارتا از آن ها در نرم افزار و سیستم عامل هستند) – نمایشگر، فایل، ایمیل، OCR و حالت دستی. شما می توانید در هر کدام از حالت به صورت مجزا رزولوشن، اندازه کاغذ، روشنایی، کنتراست، حالت رنگ (رنگی یا سیاه سفید) و نوع فایل (JPG، PDF، TIFF و BMP) را تنظیم کنید. پس از این که عملیات اسکن با استفاده از یک حالت انجام شد، تصویر اسکن شده در یک محل مشخص ذخیره شده و یا به صورت خودکار در یک برنامه ی OCR نصب شده بر روی کامپیوترتان باز می شود و یا به یک ایمیل جدید ضمیمه می شود. روزلوشن اسکن را می توان در نرم افزار از 100 تا 600 dpi (نقطه در اینچ) تنظیم کرد.

بررسی عملکرد کپی در دستگاه چندکاره پاناسونیک KX-MB1520

حالت کپی به شما اجازه می دهد تا کنتراست، سایز کپی (A4، نامه، B5)، ساده سازی (حداکثر تا 25 درصد)، زوم (حدامثر تا 400 درصد) و طرح صفحه را تنظیم کنید. آپشن طرح صفحه مفیدترین قابلیت آن می باشد. با استفاده از آن شما می توانید یک صفحه را در 2 یا 4 صفحه چاپ کنید، یا تا 8 صفحه را در یک صفحه جای دهید، پشت و روی یک کارت ویزیت را در یک برگه بدون نیاز به در آوردن و وارد کردن مجدد کاغذ در دستگاه چاپ کنید. این می تواند عملیات کپی را به مقدار زیادی راحت کرده و در زمان و کاغذ صرفه جویی کند.همچنین از نکات قابل توجه این مدل دستگاه کارتریج آن می باشد که تا 2500 برگه را می تواند چاپ کند.

سیستم فکس چندکاره پاناسونیک KX-MB1520

بخش فکس به شما این اجازه را می دهد تا فکس ها را با استفاده از مودم 33.6 کیلوبیت بر ثانیه ای که در دستگاه جاسازی شده است، ارسال کنید. این پرینتر یک حافظه ی داخلی 3.5 مگابایتی دارد که می توانید 100 کانتکت (مخاطب) و یا 150 صفحه را در آن ذخیره کنید. این دستگاه گوشی ندارد، اما شما می تواند از یک بلندگوی جانبی برای برقراری تماس ها استفاده کنید.

کیفیت طراحی و ساخت KX-MB1520

کل بدنه ی این دستگاه به غیر صفحه ی کنترل که شیشه ای است، به صورت پوسته ی مات می باشد. اگر در مورد تمیز بودن حساس هستید، باید همیشه یک تکه پارچه نخی کنار دستگاه داشته باشید، چون صفحه ی کنترل به دلیل استفاده ی زیاد همیشه کثیف می شود. دسترسی به آن بسیار آسان است، چون گوشه های آن به صورت زاویه دار هستند. همچنین دکمه های آن بزرگ هستند، برچسب دارند و هنگام کار با آن ها احساس خوبی به شما دست می دهد.

نقاط ضعف پرینتر پاناسونیک KX-MB1520

اتصال این مدل از پرینتر چندکاره پاناسونیک تنها رابط USB 2.0 می باشد. که نداشتن پورت شبکه یکی از نقاط ضعف آن بشمار میرود.بعلاوه باید گفت یکی دیگر از معایب این دستگاه مربوط به محفظه قرار گیری کاغذ های کوچکتر از سایز A4 میباشد بطوریکه در محفظه ی کاغذ این دستگاه فقط برگه ی A4 می توان قرار داد. از این رو اگر شما بخواهید کاغذی در حد و اندازه ی کاغذ نامه های اداری یا سایز A5 چاپ کنید، راهی ندارید جز این که از ورودی کاغذ دستی (manual) استفاده کنید، که این ورودی در هر لحظه فقط یک برگه را قبول می کند.هرچند یکی از قابلیت های خوب محفظه کاغذ این دستگاه اعلام هشدار تمام شدن کاغذ محفظه میباشد که شما متوجه خواهید شد که باید داخل آن کاغذ قراردهید.

panasonic kx-MB1520 پرینتر چندکاره پاناسونیک

بررسی کیفیت ساخت پرینتر لیزری سیاه و سفید و چند کاره پاناسونیک KX-MB1520

به طور کلی کیفیت ساخت KX-MB1520 در حد خوب و قابل قبولی است، به جز این که محفظه ی کاغذ آن می توانست با کیفیت و ایده ی بهتری ساخته شود. احساس می شود که سینی نگه دارنده ی کاغذ آن کمی سست و نازک است. درب و لولا های اسکنر از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار هستند.

بررسی کارایی دستگاه توسط کارشناسان فنی نمایندگی رسمی پاناسونیک در ایران

به منظور تایید ادعای کارشناسان ژاپنی کارخانه پاناسونیک بر آن شدیم که این محصول را از لحاظ عملکرد واقعی آن ارزیابی نماییم.تکنسین های فنی شرکت آبنوس الکترونیک به عنوان نمایندگی رسمی پاناسونیک ، مبنی بر این که این دستگاه توانایی چاپ 18 برگ در دقیقه را دارد، حالت نرمال عملیات چاپ را انجام دادیم و دستگاه در یک دقیقه دقیقا 18 برگه را چاپ کرد. فرقی نداشت که چه مقدار از کاغذها حاوی عکس و چه مقدار از آن ها حاوی متن بودند، در عمل نرخ پرینت همان 18 ppm بود و سرعت چاپ دستگاه در وضعیت کپی گرفتن هم دقیقا 18 برگه در دقیقه اندازه گیری شد.کیفیت چاپ متون چاپ شده بسیار خوب بود، اما کیفیت چاپ مرز بین رنگ های سیاه و سفید به اندازه .ی کافی صاف و ملایم نبود.

panasonic kx-MB1520 پرینتر چندکاره پاناسونیک

شما میتوانید جهت اطلاع از قیمت دقیق و مشاوره فنی رایگان برای خرید یا تعویض دستگاه خود با کارشناسان فروش و تکنسین های فنی نمایندگی پاناسونیک در تهران با شماره تلفن پنج رقمی 42372 تماس بگیرید. همچنین درج دیدگاه خود در انتهای مطالب باعث خورسندی و دلگرمی همکاران ما در شرکت آبنوس الکترونیک خواهد شد.

Posted in مقاله های آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نظر شما به عنوان میهمان ثبت می‌‌شود.