16خرداد

نحوه ی حل مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر های اچ پی

پرینتر های شرکت اچ پی در انواع  و مدل های مختلف عرضه شده و از پرینت سیاه و سفید گرفته تا رنگی و از کربری خانگی گرفته تا کاربری اداری را پشتیبانی میکند .
گاهی اوقات اتفاق می افتد که کاغذ در دستگاه گیر کند . در این مواقع معمولا کاغذ خروجی به شکل چروک شده و مچاله از دستگاه خارج خواهد شد و یا باعث توقف پرینت شده و چراغ paper jam برای کاربر روشن می شود .

امروز در وبسایت آبنوس ، نمایندگی رسمی محصولات اچ پی در ایران به شکل تصویری حل مشکل گیر کردن کاغذ در پرینت های hp  را به شما آموزش می دهیم .


1-    ورودی کاغذ را بررسی کنید
ورودی کاغذ یکی از رایج ترین محل های گیر کردن کاغذ در پرینتر است . در صورتی که میبینید کاغذی در این محل به شکل نصفه در دستگاه گیر کرده است آن را به آرامی از دستاه بیرون بکشید . اگر این تنها کاغذی بوده که در دستگاه گیر کرده است دکمه ی Resume روی پرینتر را فشار دهید .

2-    درب بالایی پرینتر را باز کنید
با باز کردن این درب به درون پرینت اشراف خواهید داشت . در صورتی که میبینید کاغذی در این محل و بین رلر ها گیر کرده است آن را به آرامی بیرون بکشید .

 

3-    درب جلویی دستگاه را باز کنید .
باقیمانده ی کاغذ گیر کرده را از اینجا و به آرامی بیرون بکشید . اطمینان حاصل کنید که این کار را با احتیاط کامل و بدون پاره کردن کاغذ انجام می دهید

 

444-    محفظه ی کارتریج ها را از لحاط آزاد بودن بررسی کنید .
برای این کار ابتدا چاپگر را از برق جدا گرده و سپس به آرامی و بدون وارد کردن فشار محفظه ی مورد اشاره را از چپ به رایت و بلعکس حرکت دهید . پس از آن به کمک انگشتان دست رول های درون دستگاه را سه دور بچرخانید و مطمئن شوید که آزاد هستند .

 

 


5-    پرینتر را آزمایش کنید .
کاغذ را در ورودی دستگاه قرار داده و یک برگ پرینت بگیرید تا مطمئن شوید دستگاه به درستی کار میکند .


6- با آبنوس تماس بگیرید

   در صورتی که هیچ کدام از راه حل های بالا مشکل پرینتر را حل نکرد به سادگی میتوانید با شماره ی 42732 شرکت آبنوس تماس بگیرید . تکنیسین های ما  بدون نیاز به هزینه ی ایاب و ذهاب در محل شما مشکل دستگاه را رفع خواهند کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نظر شما به عنوان میهمان ثبت می‌‌شود.